Sık Sorulan Sorular

Siparişim Ne Zaman Gelir?

Hafta içi saat 16:00'dan, cumartesi saat 12:00’den önce vermiş olduğunuz siparişler stoklarda içerdiği takdirde aynı gün kargoya teslim edilmekte olup, bulunduğunuz şehre ve dağıtım bölgenize bağlı olarak 1-3 iş günü içinde teslim edilmektedir. Eğer merkeze uzak ilçelerde bulunuyorsanız, bu durumda kargo merkeze geldikten sonra mobil dağıtım günü beklenmekte ve en geç 7 iş günü içinde ürün size ulaştırılmaktadır.

Siparişimde Değişiklik Yapabilir Miyim?

Sitemizde yer alan kitaplarla / ürünlerle 7 (yedi) gün içerisinde değişim yapabilirsiniz. Değişimin gerçekleştirilebilmesi için değişim yapmak istediğiniz kitabın / ürünün stoklarda bulunuyor veya temin edilebiliyor  olması gerekmektedir. Kitabın / ürünün temin edilememesi durumunda farklı bir kitap / ürün ile değişimi gerçekleştirilebilir. 7 (yedi) gün içerisinde değişim işlemi gerçekleştirebilmek için kitabın / ürünün tarafımıza ulaşmış olması; kullanılmamış, iade şartlarına uygun olarak teslim edilmiş olması gerekmektedir.

Henüz elinize ulaşmamış bir siparişte bulunan kitapları / ürünleri değiştirmek için kitapelimde@gmail.com adresine e-posta gönderebilir, sitenin iletişim bölümünden bize yazabilir veya 0532 258 52 74 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Faturam Kargomdan Çıkmadı?

İade ve Değişim işlemleri fatura ibrazı yapılmadan gerçekleştirilememekte olup; siparişinizle beraber tarafınıza gönderimi gerçekleştirilen faturanızın 7 işgünü atılmaması/yıpranmaması ve kullanılabilir durumda olmasına özen göstermenizi rica ederiz. İade veya diğer işlemleriniz için fatura ile beraber gönderilmeyen kitaplar / ürünler iade / değişim işlemine alınamamaktadır.

Faturanızın taşıma esnasında kaybolması durumunda paketiniz elinize ulaştığı anda kontrol yaparak, kargo firmasından taşıma belgesi nüshası isteyebilirsiniz.

Siparişimi Nasıl İptal Edebilirim?

KitapElimde.com’da oluşturmuş olduğunuz siparişin iptali için aşağıda yer alan adımları izleyebilirsiniz;

1. kitapelimde.com Ana Sayfasının üstünde veya altında yer alan “İletişim” linkine tıklayınız.

2.İletişim” bölümünde mesaj konusuna “iptal talebi” yazınız.

3. Mesaj alanına sipariş numaranızı, iptal etmek istediğiniz kitap / ürün veya kitapların / ürünlerin kodunu, iptal edeceğiniz kitabın / ürünün adedini ve iptal nedeninizi içeren bir metin yazarak gönder linkine tıklayınız.

Mesajınız bize ulaştığında, o gün içerisinde siparişinizin iptali gerçekleştirilecektir. Eğer siparişinizin durumu kargo aşamasındaysa, siparişiniz iptal edilememektedir. Siparişinizin size ulaşmasını takiben, ürünü ve paketini, eksiksiz ve kullanılmamış olarak “Karşı Ödemeli” olarak 7 (yedi) gün içerisinde iade edebilirsiniz. İade süreçlerinde, teslimat ile aynı gün içerisinde kargo şirketinin teslimat adresindeki yetkili bölge şubesine bildirim yapmanızı ve iade işlemini gerçekleştirmenizi özenle rica ederiz. İptal işlemlerinde, peşin/kredi kartı yöntemleriyle tamamlanan alışverişlerde 4.00 TL tutarındaki kargo ücreti; kapıda ödemeli işlemlerde ise 9.00 TL tutarındaki kargo ücreti + hizmet bedeli tarafınızdan tahsil edilerek iade ücretinizden düşülüp iade işleminiz tamamlanır.

Başka Bir Sorum Var...

Her türlü soru ve görüşleriniz için bize kitapelimde@gmail.com adresinden e-posta gönderebilir, sitenin iletişim bölümünden bize yazabilir veya 0532 258 52 74 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

SIK SORULAN SORULAR - S.S.S