Dünya 20.yy (Sosyal Tarih)

Dünya 20.yy (Sosyal Tarih)

Bu kategoride Dünya 20.yy (Sosyal Tarih) ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
%10

ACIKLAMA..

50,93TL 45,84TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Gün ÜCRETSİZ Kargo
%18

Beyrut’tan Belfast’a , Kıbrıs’tan Soweto’ya, Münih’ten Mogadişu’ya terör ve şiddet. Ayetullah Humeyni, Sahtekar Nixon, General Amin, Pol Pot. Genç Michael Jackson ve yaşlanan Elvis Presley. Kameraların sessiz tanıklığıyla ortaya çıkan çarpıcı gerçekler. Terrorism and violence from Beirut to Belfast, From Cypurs to Soweto, From Munich to Mogadishu. The Ayatullah Khomeini, Tricky Dicky Nixon, General Amin, Pol Pot -Young Michael Jackson and ageing Elvis - explosevively revealed by the camera’s sil..

29,63TL 24,18TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Bu eserde, geçen sene Stockholm’de kitapçıda rastladım. Bir kaç sayfasına göz atmak kafi geldi. Bir temel kitaptı. O kadar ki, okumam kafi gelmedi. Esasen bu akademik eseri hakkıyla anlamak, cinasları, imaları, kinayeleri çözebilmek için sadece lisan da yeterli değildi. İçindeki yüzlerce şair, yazar, filozof, ve bilginin kitaplarının belki tamamını okumuş olmak ve hatta olayları yerinde, eğer bu mümkün değilse, gazete ve dergi arşivlerinden takip etmiş olmak gerekti. Çünkü Fransa’nın, dolayısıyl..

27,78TL 25,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABirinci Dünya Savaşı’nın Başlangıcından, SSCB’nin çöküşüne kadar olan dönemi ayrıntılı bir şekilde anlatan “Kısa 20. Yüzyıl“, günümüzde yaşananları anlamaya yardımcı olacak. Başucunda bulundurulması gereken bir kitap. Felaket Çağı Altın Çağ Toprak kayması Dünya devrimi Soğuk savaş Toplumsal devrim 1945-1990 Kültürel devrim Kriz onyılları Üçüncü dünya ve devrim Büyücüler ve çırakları: Doğal Bilimler (Tanıtım Bülteninden)..

45,37TL 40,83TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABu kılavuz bir sürü yanlış anlamaya neden olan ve iki ulus arasında yakınlaşmayı zorlaştıran hataları tekrarlamak istemeyenler için hazırlanmıştır. (Ama tersinden de kullanılabilir ve gerginliği artırarak saldırgan kimseler ile Türk ve Yunan milliyetçilerini de tatmin edebilir.) Bu rehber en başta üçüncü bir ülkede yayımlanmak amacıyla İngilizce yazıldı; çünkü Yunanistan’da ya da Türkiye’de yayımlanan her kitap genellikle “öteki“ tarafça önyargılı sayılır. Sonunda başka bir çözüme gidi..

13,89TL 12,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMADünyanın Gizli Tarihi 2 Savaşlar, Kanlı İhtilaller, Büyük Ekonomik Krizler ve Bitmek Bilmeyen Bir Kaos... Hayat gözlerinizle gördüklerinizden, kulaklarınızla duyduklarınızdan ya da elinizle hissettiklerinizden ibaret değildir. Esas gerçekler saklı ve gizli olanlardır. Bu gizli gerçeklere ses vermek kolay olmadığı için her ne kadar hayatımızı belirlese de bilinmeyen olarak kalır. İşte bu kitap,20. yüzyıldan başlayarak günümüze kadar uzanan süreç içinde dünyanın kaderini değiştiren gizli..

27,69TL 24,92TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%18

Haklı olan güçlüdür. Sovyetler Birliği’nde “glastnot ve perestroyka“. Afrika’dan AIDS. Afrika’ya yardım. Çernobil faciası, gelişen çevre duyarlılığı, eşcinsellere özgürlük. Televizyonda izlenen savaşlar devri. TV’de sabun köpüğü diziler ve seri katiller. The Right is might. Glasnot and perestroika in the Soviet Union. AIDS from Africa aid to Africa. Chernobyl’s ghastly warning and environmental concern. Push- button wars around the world. TV soaps and serial killers. (Arka Kapak)..

29,63TL 24,18TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

ACIKLAMABu kitapta Yolculuk, Devrim, Daha!, Easy Rider, Katmandu Yolu, R.P.M., Doğru Yol, Çilek İfadesi, Hak gibi filmleri bulmayacaksınız. Size Eisenstein’dan da bahsetmeyecek, hatta Potemkin’i devrimci olmayan bir film olarak anacak.. Visconti’nin Lanetliler’ini, Petri’nin Her Türlü Kuşkunun Ötesinde Bir Yurtta: Hakkında Soruşturma’sını, Costa-Gavras’ın Ölümsüz’ünü, Bertolucci’nin Konformist’ini ya da popüler sinemanın burjuva kültürü tarafından kolayca hazmedilen, kabul gören filmlerini övmey..

37,04TL 31,48TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

ACIKLAMAYazılan tarihi kitaplar genelde Batı hakimiyetine ve üstünlüğüne vurgu yaparlar. Başka medeniyetleri, milletleri hiçe sayarlar. Önemli icatları, dünyayı etkileyen ekonomik ve bilimsel olayları neredeyse görmezden gelirler. Elinizdeki kitap bir nevi bu boşluğu dolduruyor. İnsanlığın son beş yüz yıllık tarihini objektif bir şekilde değerlendiriyor ve hem günümüzün hem de geçmişin şekillenmesinde kimlerin sorumlu olduğunu anlatıyor. Çağdaş dünyada varolan sorunların önemli bir kısmının (bu..

13,43TL 12,09TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

ACIKLAMALozan Antlaşması’yla Anadolu ve Trakya’dan ayrılan Rumların yerleşimlerine ilişkin toplu bilgi bulmak oldukça zor. Bazı büyük şehirler için kapsamlı çalışmalar yapıldığı halde, küçük köy ve kasabaları ancak konunun uzmanı akademisyenler bilir. Elinizdeki kitap istatistik tablolarında, yaşlıların anılarında ve kitapların dipnotlarında sıkışıp kalan bilgileri bir araya getiriyor.  Kitap özellikle yerleşimlerin eski ve varsa yeni adlarına, nasıl ve ne zaman kurulduklarına, kilise, manastır..

35,65TL 32,08TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%18

20. yüzyılın ilk on yılı. Sınai, askeri, bilimsel ve teknik rekabet. Güçlü devletler, organize işgücü ve yoksul halk. Görsel açıdan muhteşem, toplumsal açıdan utanç verici, siyasi açıdan heyecanlı ve tehlike çanlarının çaldığı bir dönem. Industrial rivalry and race profit. Organised labour and powerful machines. Golden days and dazzling splendour as an era nears its end. Here are Beauty and squalor that the world would never see again. (Arka Kapak)..

29,63TL 24,18TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Ülkemizde izlenme rekoru kıran mafya dizisi “Kurtlar Vadisi“ni takip eden herkesin ürpererek ve hayretler içinde okuyacağı bir belge kitap.. Ölümler, Suikastler Faili Meçhul Cinayetlerin birinci ağızdan gerçek öyküsü... Mafyanın 100 Yllık Tarihi.... Organize Suçların Ölümcül Öyküsü... Bu Kitabın İçindeki Bütün Olaylar, Cinayetler, Suikastler, Baskınlar Gerçek Hayatta Yaşanmış Olaylardır! Ayak takımından insanlar zaman içinde nasıl bir gangsterler çetesine dönüşmüştür? Günümüzün uluslararası ‘şi..

36,94TL 33,25TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Roman ve Bizans ile birlikte dünya tarihindeki en güçlü ve en uzun ömürlü emperyal sistem olan Osmanlı İmparatorluğu’nun Güneydoğu Avrupa, Batı Asya ve Kuzey Afrika’daki izlerini süren İmparatorluk Mirası, bu alandaki yetkin akademisyenleri biraraya getiriyor. Osmanlı mirası, şimdiye kadar tarih disiplini tarafından ihmal edilmiş; eski Osmalı topraklarında yaşayan insanlar tarafından da ya reddedilmiş ya da istenmeyen yabancı bir hakimiyet olarak temsil edilmiştir. Yazarlar bu minasın sözedilen ..

36,11TL 32,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABu ciltte anlattığım hikayenin oluşu sırasında benim sırtımda çok ağır bir sorumluluk vardı. İngiltere’de Başbakan, Maliye Bakanı, Savunma Bakanı ve Avam Kamarası Lideri görevlerini üzerimde toplamıştım. Hikayenin başladığı tarihten ancak kırk günlük bir zaman geçmişti ki, İngiltere dünya yüzünde yalnız kalmıştı. Almanya ve İtalya bizi öldürmek amacıyla her taraftan üzerimize saldırmışlardı. Rusya, tarafsızdan çok düşman bir ülke olarak Hitler’e elinden geldiği kadar yardımda bulunuyordu..

30,09TL 27,08TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA..

18,52TL 16,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Eric J. Hobsbawm’ın klasikleşmiş eseri İlkel Asiler, köylü isyanlarından binyılcı hareketlere, mafia’ya, İspanyol anarşizminin isyancılığı ile köylü tasavvurlarına, İtalyan fasci’leri ile komünist hareketin ilişkisine, şehirlerde güruhların ayaklanmalarına ve 20. yüzyılın komünist işçi kalkışmalarına bakarak isyanın, eşkıyalığın tarihini ele alıyor. Avrupa’da eşkıyalığın, isyanın, ayaklanmanın siyasal hareketlerle nasıl buluştuğuna; dinsel inançların siyasal bilinçte nasıl akıp yaşadığına odakla..

25,46TL 22,91TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMASon birkaç yüzyıl içerisinde, Batı'da başlayan ve etkileri giderek bütün dünyayı saran yeni medeniyetin gerçeklikleri, dünyanın öteki toplumlarını olduğu gibi, modern dönemin Türk toplumunu da öylesine derinden etkilemiş ve köklü bir değişme olgusu ve mecburiyetleri ile karşı karşıya bırakmıştır ve hatta bırakmaya devam etmektedir ki, aradan geçen uzun zamana rağmen toplumumuz bu yeni şartlara uyum problemini bir türlü halledilmiş görünmemekte; üstelik, dünya ölçüsünde kendini gösteren y..

16,67TL 15,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

20. Yüzyıl Dünya ve Türkiye Tarihi öğrenci ve öğretmen kitapları uzun yıllar boyunca Tarih vakfının gündeminde beklemiş bir projenin ilk ürünleridir. Milli Eğitim Bakanlığının tarih eğitiminin 1930’larda bitirilmeyip 20. yüzyılın tümünü kapsaması ve liselerin dört yıla çıkartılması yönündeki kararını dikkate alarak hazırlanan bu kitabı yenileri izleyecektir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın dersprogramlarını ve kitaplarını köklü bir biçimde yenileme çabaları Tarih Vakfı tarafından en aktif bir biçimde..

41,67TL 37,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%18

Caz Çağı. Sessiz filmler ve canlı müzik. Olağanüstü keşifler ve moda. Ulaştırmada devrim, ekonomide kaos, faşizm ve ekonomik depresyonun ilk ayak sesleri, işsizlik hayaleti. Ancak bir kameranın yakalayabileceği çılgın ve kederli dünya kareleri The Jazz Age. Silent films and atrident music. Outrageous fashions and inventions. Revulations in transport, economic chaos and the first chill winds of Fascism and the Depressions -in hundreds of moving and shattering images. L’ére du jazz. Des films mu..

29,63TL 24,18TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

19 Ağustos’ta Alman panzer ve piyade tümenlerinin Stalingrad’a geniş çaptaki saldırısı başladı. 23 Ekim’de zafer çığlıkları yeri göğü inletiyor ve özel bir haberi bildiriyordu. “Bolşevikler’in Kalesi Führer’in ayakları altında. Stalingrad düşmek üzere!“ 8 Kasım’da Hitler şunları söylüyordu: “Volga’ya gelmek istiyordum. Ancak belirli bir yere şehire. Rastlantı olarak bu şehir Stalin adını taşıyor. Ancak sırf bu nedenden dolayı oraya yürüdüğümü düşünmeyin. Çünkü orası çok önemli bir noktadır. On..

16,67TL 15,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo