Totem Yayıncılık

Bu yayınevimiz genellikle : Edebiyat (Roman - Öykü) Çeviri | Fransız | Edebiyat (Yabancı Dil) | Kürtçe | Edebiyat | Araştırma - Deneme - İnceleme | Aşk Roman ve Öyküleri | Biyografi - Otobiyografi - Monografi | Tarih | Diğer | Halk Edebiyatı | Roman | Tarihi Roman - Öykü | Felsefe | Genel Konular | İnsan ve Toplum | Kadın - Erkek İlişkileri | Psikoloji | Kişisel Gelişim | Psikiyatri - Psikanaliz | İslam | Alevilik | Tasavvuf - Mezhepler - Tarikatlar | Politika | Araştırma - İnceleme | Azınlıklar-Etnik Gruplar | Şiir | Araştırma-İnceleme | Türkiye Cumhuriyeti (Siyasi - Askeri Tarih) kategorilerinde kitap çıkarmaktadır. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz.

Göster:
Sırala:
YENİ
%10

ACIKLAMABugün erkekle kadın arasındaki büyük bir fark, kadınların en azındanbaskı altında olduklarını biliyor olmalarıdır.Erkeklere küçük yaştan itibaren, dünyanın “erkeklerin dünyası” olduğu,ayrıcalıklı cins oldukları söylenip durur.Sahip oldukları “ayrıcalıklar” arasında sürekli derinleşen hayalkırıklıklarıyla, tükenmişlikle ve yalnızlıkla dolu bir hayatı yaşama vekadın muhataplarından çok önce göçüp gitme ayrıcalığının dabulunduğunu keşfettiklerinde, çoğu kez çok geç kalmış oluyorlar.Erkekler..

26,85TL 24,16TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMA..

25,00TL 22,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMABe Doktor  Kurt kuş masalları bu be doktor  Ay ışığı akıyor kurnadan ben şimdi uyuyamam  Ayakkabımda küçük bir kedi uyuyor evime gidemem  Yolları kaybettim evim hangi yıldızda bulamam  Bulsam da taşa çalmışım anahtarı eve giremem  Neyi fark ettim be doktor sen bilirsin  Yeryüzünde bir yara gibi duruyor bu insanlar  Acı sular geçiyor evlerinin altından  Üstlerinden muhteşem yıldızlar  Kurt kuş masallarını yatak yorgan yapmışlar  Bir dünyalık yol gidiyorlar  Nereye gider bu ins..

10,19TL 9,17TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMA“Deryaları seninle kesiyor yüzüm, Boğulmuş bir mülteci çocuğunadır harflerim Aklım hiç aksatmadan dokunuyor yaralarıma Ateşe dalar gibi Damar damar keserek, Silindir gibi üstünden ezip geçerek.” ..

9,26TL 8,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMA“Sümerler, gerçek anlamda ancak 20. yüzyılda keşfedildiler. Onlarla ilgili bilgilerimizi biçimlendiren kanıtların çoğu, Birinci ve İkinci Dünya Savaşları arasında yapılan kazılarda gün yüzüne çıktı. Bunlarla ilgili olarak yapılan yayınlar artık kütüphaneleri doldurmaktadır. Bu arada yüzlerce bilim adamı, Sümerlerin nereden geldikleri ve erken tarihlerinin seyri hakkında bilgi vermeden önce, onların yaşamları, dinleri ve kültürleriyle ilgili pek çok şeyi açıklayan binlerce çivi yazısını ç..

30,56TL 27,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAKitap, filozof-yazar Catherine Clément ile estetik Profesörü Julien Castor’un konuk olduğu, 2. Dünya Savaşı sonrasından itibaren Fransa’da yaşanan aydın hareketlerine ayna tutacak bir belgeselin Arte televizyon kanalı stüdyolarındaki çekimiyle başlar.Ancak konu sadece Fransız aydınlarıyla sınırlı kalmaz. Adeta dünya aydınlarının öyküsüne dönüşür. Komünizm, Yapısalcılık, 68 Mayısı, Yeni Filozoflar... İki kuşağı kapsayan bir “entelektüel” destanın her evresi. Düşünce tarihinin gerisin..

34,26TL 30,83TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMA"Romancı, geçmişe tarihçiler gibi bakmaz; geçmişin içinde yalnızca tarihler, sayılar ve adlar görmez. Romancı, baktığı yerde canlı insanlar görür. Acı çeken, gülen, özleyen insanlar. Hasan Sağlam, son yüzyıllık tarihin farklı dönemlerine mercek tutarken, insanların kişisel hikâyelerine, umutlarına ve umutsuzluklarına odaklanıyor."- Burhan SönmezRomanlar toplumsal dokularıyla olduğu kadar, karakterleriyle de hafızalarda iz bırakırlar. Hasan Sağlam, Yasak Mıntıkanın Çocukları ile sağır ve ..

21,30TL 19,17TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMABen ne zaman annemi özlediysem, kuşların kanadına sarıldım Sesini gizleyen sabırdan bir saç örüğüydü annem  Araba mezarlığına dönmüş ruhunuza isyandı Siz şimdi bu vebalden nasıl kurtulacaksınız Kaybettiğiniz o canların ağıtları ardınızdaykenGecenin koynuna süt taşırdı annem, kucağında yamalı kotumla  Uyuyan bütün kediler uyanır, köpekleri toplar, bir şarkıya koşarlardıBen şimdi üstüne kar yağan annemin kayıp olan imgesiyim Üşüyen toprağın sarındığı bir dem sıcaklığım..

11,11TL 10,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMA..

20,37TL 18,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

ACIKLAMA19. yüzyılda geçen "Bel Ami", Guy De Maupassant'ın romanından beyazperdeye de uyarlandı. "George Duroy" isimli karakter üzerine kurulu olan roman, bu genç gazetecinin Paris'te çok etkili ve güzel bir kadınla kurduğu ilişki ve acımasızlığı sayesinde şöhret basamaklarını birer birer çıkarak kentin en güçlü adamı haline gelmesinin öyküsünü işliyor. Roman Duroy'un bir arkadaşının eşiyle ilişki kurması ve kadının aksanını düzeltmesine yardımcı olmasıyla başlıyor. Sosyetenin gözbebeği olan bu ..

18,52TL 16,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAsen ışıklarınla gelirdin sokağımıza  sen ışıklarınla gelirdin  çocuklar gidince  ve akasya başakları uyuyunca  ve ben aynada yalnız kalınca  sen ışıklarınla gelirdin...  ... sen yanaklarını yaslardın  memelerimin acısına  ve ben  söylemeye başka bir şey bulamadığımda  sen yanaklarını yaslardın  memelerimin acısına  ve dinlerdin  ağlayarak akan kanımı  ve ağlayarak ölen aşkımı  sen dinlerdin  görmezdin beni ancak.  ..

32,41TL 29,17TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABeyel’in Yas Tutanları, Saedi’nin en önemli eserlerindendir. Toplu öykü formatında yazılan tek bir köyün karanlık serüvenidir anlatılan. Burada yer alan öyküler, İran edebiyatında ve öykücülüğünde büyülü realizmin ilk örneklerinden sayılmaktadır.Bu eserin dördüncü öyküsü temel alınarak yazılan senaryodan, 1969 yılında sinemaya uyarlanan İnek filmi, Dariyuş Mehrcui’nin usta yönetmenliği ve Ezzetollah Entezami’nin unutulmaz oyunuyla Cannes, Berlin, Moskova, Londra, Los Angeles film festiva..

20,37TL 18,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAİçlerinde büyüttükleri sırları anlayan olmadı. Onların sırları gözyaşlarından toprağa düştü ve yaşlar sırrın hikmetini yeşertip anlamlandırdı.Denir ki, Mevlana şunu vasiyet etmiştir: ”İnsanların en hayırlısı, insanlara yararı olandır. Sözün en hayırlısı, az ve anlaşılır olandır.” Gize doğru yolculuk başlamıştır.Denir ki, Hayyam’ın Hasan Sabbah’a söylediği; “bu insanlar cennet için yaşıyorlar, ancak onlara bir cennet verebilirsen onları yönetirsin” sözü, Hasan Sabbah’ın hayatının sözü olm..

26,85TL 24,16TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAElinizdeki bu kitap sizi aşka ve maceraya götürürken, bir yandan da size mutluluğun farklı hallerini sunuyor... "Açık arttırmacı, "Evet, baylar, bayanlar bu antika kutu için kim yirmi dolar verecek? Bu güzel kutu sadece yirmi dolar!" diye bağırdı.  Drew, kutuya baktı ve bir süre düşündükten sonra yavaşça elini kaldırdı!  "Evet, yirmi dolar verdiler. Yirmi beş dolar? Yok mu arttıran? Evet, yok mu?" diye bağırdı, açık arttırmacı. Kalabalığın antika kutuya hiç ilgisi yoktu, böylece artt..

18,52TL 16,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABir çok ünlü sanatçı tarafından seslendirilen Mehmet Özcan şiirlerinden bazıları şunlardır:Denizlerin Dalgasıyım, Sivas’ın Yollarında, Dağların Eteği Kardır, Arguvanlım, Mercan Dağları, Derdi Güzel, Hak Can İçinde, Güneşin Çocukları, Vurdun Vurdun gibi dilden dile, gönülden gönülle dolaşan önemli bestelere imza atmıştır. Bestelerini; Ferhat Tunç, Yusuf Hayaloğlu, İbrahim Tatlıses, Selda Bağcan, Emre Saltık, Sabahat Akkiraz, Erdal Erzincan, Seher Dilovan, Alişan, Ceylan, Yılmaz Çelik, Arz..

15,74TL 14,17TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMADr. Herb GoldbergSürekli dile getirilen bir soruyu soruyor:Erkekler sevebilir mi?“Bir kadın ne kadar çok ya da az seviyorsa, erkek de kendince o kadar sever. Geleneksel ilişki değerlendirmesi standartlarının, kadının seven taraf olduğunu düşündürmesine rağmen, bu böyledir. Kadın erkeği sevmek istiyorsa, ilk önce erkeğin gerçekliğini ve kadının bu gerçeklik üzerindeki etkisini bilmesi gerekir.Bu kitap, kadınları kendi açıklamalarının ve erkeklere yönelik tepkilerinin ötesine geçerek, erke..

21,30TL 19,17TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMASene oxto daye, rıcıyo ro asmen, koyi biye vırqoşi, na sene dinawa? Sere hardide weşiya can-u royi, biya hesa verg-u heso. Dereyi derxoney biye rae olağe dızdo, cendege cenco biye werde lüyo khuzo.Daye sere dinade di chekuye hewl ne mande ke tore vaci. Mı zerre xo kerd vıla, hewne xo kerd letey, porre mı bi shıpe, kameci hetra şeker domani berbene.Ni dıre qeseyi mı roye xora qerefit, zerre xora ruchkıt, bıne zone xode dard we. Qemıse cı nebiyo caede roni.Daye! Tı delaliya, Tı zelaliya ..

11,11TL 10,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA Akla Uygun Aşk, şiirle yola çıkar, doğaya karışır, insanın taşı yontmasından güç alır, her yeni uğrakta bir başkaldırıya ve ihtilal bilgisine varır. Bu bilgi, aklın doğa içinde, yeniden emeğe ve aşka ermesinin yoludur. Üçünün birliği tümlüktür ve yeniden özgürlüktür. Bu yolda yürüyenler, aşkın birbirini kavrayış kapsayış ve yeniden yaratma varoluşu olduğunu fark edeceklerdir, tutku ve coşku bu yürüyüşün, kendisi için ayaklanışıdır, şiire can verir, insanı yaşatır...  ..

13,89TL 12,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABu kitap, adeta cehenneme dönüşen Ortadoğu’da, Devletlerin bile yok olduğu bir ortamda, zaten devletsiz olan ve bütünüyle korumasız kalan halkların ve azınlıkların deneyimlerini anlatmakta, birçok Ortadoğu devletindeki Hıristiyan, Yahudi, Zerdüşt, Alevi ya da Bahai topluluklar gibi geleneksel azınlıklar ile Maruniler, Kürtler ile Batı Şeria ve Gazze Şeridi’ndeki Filistinliler gibi devletsiz halkları ve iktidardan yoksun çoğunlukları kapsamaktadır.Büyük ve görece homojen nüfusların yeni d..

21,30TL 19,17TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo